FDM терапія

FDM терапія

У чому полягає суть лікування FDM терапією?

FDM-терапія — новий, але дуже ефективний спосіб позбавити пацієнта від болю та різних порушень опорно-рухового апарату.

Англійська абревіатура FDM розшифровується як fascial distortion model, а російською називається модель фасціальних дисторсій (порушень). Фасція – це оболонка із сполучної тканини, яка покриває всі органи, судини, нерви та м’язи. Деформація, дисторсія фасцій може призводити до защемлення нервів, здавлювання судин, відповідно, порушується кровообіг і лімфоток. Все це викликає у пацієнта біль, різні порушення рухової активності (наприклад, обмеження амплітуди руху у суглобах та інше). FDM-терапія була створена в 1991 році американським лікарем загальної практики та остеопатом Стівеном Тіпальдосом. Проводячи сеанси остеопатії, він згодом звернув увагу на те, що його пацієнти, розповідаючи про скарги на біль, підкріплюють слова певними рухами. Тіпальдос зібрав свої спостереження, класифікував їх і описав жести фасціальних порушень, назвавши це «мовою болю». Для кожного виду він розробив свій спосіб лікування. Сама терапія ґрунтується саме на «мові болю» конкретної людини. Це основа діагностики та лікування даним методом.

Всі фасціальні дісторсії успішно піддаються корекції за допомогою FDM-терапії.

За яких захворювань показаний цей метод?

Цей метод застосовується для лікування патологій та гострих травм опорно-рухового апарату (розтягувань капсул суглобів, мікророзривів зв’язок та інше), а також деяких неврологічних захворювань, що характеризуються обмеженням руху (затискань, радикуліту, головного болю напруги).

FDM-терапія успішно позбавляє гострого та хронічного болю в спині, суглобах, кінцівках. Також цей метод показаний, коли є обмеження руху в суглобах, коли порушена чутливість, є набряки, переважно посттравматичного характеру.

FDM-терапія широко використовується спортивними лікарями, т.к. дуже ефективна за різних травм у спортсменів.

facebook
instagramm
vkontakte